skyfall
Inspire 2

Inspire 2

Dostupnosť: prosím kontaktujte predajcu

Nákup na splátky - Kalkulačka
Mesačná splátka: 91,34 €
3 399,00 €
Kvalita obrazu, sila a inteligenecia sa stretávajú, aby uspokojili potreby profesionálnych filmárov a štúdií po celom svete.
 
 
Predné a spodné senzorické systémy umožňujú Inspire 2 detekovať prekážky až do 30 metrov, poskytujúc bezpečný let až do 54 km/h.
Čas letu: 25-27 minút 
Dosah ovládania: 3,5 km
Rýchlosť: 30 m/s
Video rozlíšenie: 5.2K/4K
Dosah senzorov: 30 m
Živý prenos:1080p
 
SILA ZA HRANICAMI PREDSTAVIVOSTI

Inspire 1 bol objav. Ako prvý dron na svete v sebe spájal systém prenosu HD videa, otáčací 360° gimbal a 4K kameru. Všetko ovládané pomocou nenáročnej aplikácie. Keď sa na trhu objavili nové kamery Zenmuse X5 a X5R, Inspire sa stal významným nástrojom pre filmárov zo všetkých častí sveta.

Inspire 2 vylepšuje všetko to, čo priniesla už jeho prvá verzia. Úplne nový systém spracovania videa dokáže nahrávať až 5,2K vo formátoch CinemaDNG RAW, Apple ProRes a ďalšie. Zrýchlenie z 0 na 80 km/h už za 5 sekúnd a dosahuje maximálnu rýchlosť až 94 km/h. Klesá rýchlosťou 9 m/s, čo je pre vznášadlo podobných rozmerov dosiaľ nevídaná vlastnosť. Vďaka systému duálnej batérie je čas letu predĺžený na maximálnych 27 minút (s X4S) a samozahrievacia funkcia batérie umožňuje prevádzku aj pri nízkych teplotách. Funkcia FlightAutonomy bola upravená a špeciálne prispôsobená pre Inspire 2. Prekážky sú odteraz snímané v dvoch smeroch a k dispozícii sú aj doplnkové senzory. Smart funkcie zabezpečujú inteligentnejšie letové režimy, vrátane režimu Spotlight Pro, ktorý využijú aj samostatní piloti na vytváranie komplexných a dramatických záberov. Aktualizovaný systém video prenosu odteraz operuje na dvoch frekvenciách a dvoch kanáloch. Online prenos sa uskutočňuje súčasne z palubnej FPV kamery a hlavnej kamery, vďaka čomu môžu pilot a kameraman lepšie spolupracovať.

TELO DRONA

Zloženie: Magnéziovo-hliníkový plášť a skladací dizajn, ramená z uhlíkového vlákna
Konfigurácia: Optické senzory, 2-osová FPV kamera, je možné pripevniť rôzne kamery

Pohon: 94 km/h - max. rýchlosť, jeden rotor má ťah do 2kg, dĺžka vrtúľ je 38 cm, max. čas nepretržitého letu je 27 min (s X4S)
Batéria: Duálna batéria, samozahrievacia, doplnková batéria, 98Wh

Spracovanie obrazu

Spracovanie obrazu a ukladanie: 5.2K@4.2Gb/s nahrávanie RAW videa, CineCore 2.0, integrovaný DJI CINESSD

Súborový systém: FAT32/exFAT univerzálny súborový systém
Videový formát: CinemaDNG a Apple ProRes 5.2K, podpora H.265 a H.264 video kodeka, 4K rýchlosťou 100 Mb/s

Vytvorené video je možné uložiť súčasne na DJI CINESSD aj Micro-SD kartu.

Ovládanie

Technológia Lightbridge: Frekvencia signálu 2,4 GHz a 5.8 GHz Technológia Lightbridge.

Dosah diaľkového ovládania: 7 km*

Režim Master-slave: podpora viacerých sekundárnych diaľkových ovládaní

Vstupy: doplnkový vstup, HDMI, USB

*Priestor bez prekážok a rušenia.

Kvalita akú dosahujú profesionáli.

Súčasťou Inspire 2 je úplne nový systém spracovania obrazu CineCore 2.0. Dokáže nahrávať videá v rozlíšení 5.2K vo formátoch CinemaDNG*1, Apple ProRes*2 a ďalších. CineCore 2.0 je zabudovaný v prednej časti vznášadla a je kompatibilný s akoukoľvek kamerou, ktorá je pripojená cez špeciálny gimbalový vstup. (Momentálne kompatibilný s X4S*3 a X5S).

Výkonný Workflow

Celý kreatívny workflow bol vylepšený a odteraz dokáže nahrávať video vo formátoch CinemaDNG a Apple ProRes a takisto v bežných formátoch, ktoré sa následne dajú spracovávať. Podporované sú taktiež súbory FAT32/exFAT*, umožňujúce rýchle kopírovanie priamo z CINESSD bez nutnosti doplnkového softvéru.

*Dostupné čoskoro.

Senzory a vyhýbanie sa prekážkam

Optické senzory v prednej a spodnej časti umožňujú Inspire 2 zaznamenať prekážky vzdialené až 30 metrov, vďaka čomu je let bezpečný aj pri rýchlosti 54 km/h pod kontrolovateľným uhlom náklonu 25°. Infračervené senzory v hornej časti skenujú prekážky nad Inspire 2 do 5m, a poskytujú tak bezpečnosť pri lietaní v uzavretých priestoroch. Systém optických senzorov je aktívny počas normálneho letu, v režime RTH (Return to home) a vo všetkých inteligentných režimoch. Tieto senzory sú jadrom systému DJI FlightAutonomy, ktorý zabezpečuje Inspire 2 všetky nižšie uvedené vlastnosti.

Funkcia Spotlight Pro

Spotlight Pro je výkonná sledovacia funkcia, umožňujúca aj samostatnému pilotovi zachytiť komplexné a dramatické zábery. Využíva pokročilý algoritmus optického sledovania, ktorý zameriava sledovaný objekt bez ohľadu na smer v ktorom Inspire 2 lieta. Na vznik takýchto záberov bola kedysi potrebná spolupráca kamerového operátora. Ak je gimbal blízko hranice svojho otočného dosahu, Inspire 2 sa automaticky otočí v tom istom smere bez ovplyvnenia samotného letu alebo prerušenia snímania objektu.

Na výber sú dva režimy nahrávania: Quick Mode a Composition Mode. V režime Quick Mode si zvoľ objekt a začni sledovať. V režime Composition Mode si zvoľ objekt a polohu sledovania. Ak objekt vojde do záberu snímania, zvolením funkcie sledovania ho dron začne sledovať. Aby sa gimbal pri snímaní vycentroval, je možné s ním počas letu hýbať. Funkcia Spotlight Pro je dostupná v inteligentných režimoch TapFly, Waypoint a Point of Interest.

Inteligentné režimy letu

Okrem Spotlight Pro je k dispozícii niekoľko ďalších inteligentných letových a nahrávacích režimov. Vyhýbanie sa prekážkam je efektívnejšie v režimoch Point of Interest* a Waypoint*, tieto režimy zjednodušujú vytváranie komplexných záberov. Dostupné sú aj QuickSpin, TapFly a ActiveTrack, vďaka ktorým sú zložité operácie jednoduchšie.

*Dostupné čoskoro.

 

TapFly

Zabudovaná 2-osová FPV kamera sníma let a slúži ako efektívna kamera v režime TapFly, zatiaľ čo hlavná kamera vytvára snímky a videá. Na obrazovke FPV najskôr naznač trasu letu, ktorú má Inspire 2 automaticky sledovať a počas letu sa venuj len otáčaniu gimbalu.

ActiveTrack

Režim ActiveTrack umožňuje Inspire 2 rozoznať rôzne druhy objektov, od ľudí cez bicykle, autá až po lode. Sledovací profil je možné vybrať podľa toho aký objekt sa bude sledovať a vďaka tomu je sledovanie oveľa presnejšie.

Inteligentná funkcia Return to Home

Vďaka systému senzorov v prednej aj spodnej časti si Inspire 2 dokáže vytvoriť aktuálnu mapu letu. Ak sa signál videového prenosu preruší a je dostupná funkcia Return Home, vznášadlo priletí po rovnakej trase späť domov. V prípade, že znovu získa signál, poletí už len rovno. Keď sa bude vracať, využije prednú kameru na odhalenie prekážok vo vzdialenosti až 200 metrov a zvolí si najbezpečnejšiu cestu domov. Po strate signálu sa dokáže rýchlejšie znova pripojiť.

Systém video prenosu

Posledná aktualizácia technológie DJI Lightbridge zaisťuje vynikajúcu prenosovú vzdialenosť až 7 km* a umožňuje prenos s rozlíšením 1080p/720p rovnako aj FPV video pre pilota a kamerového operátora. Používatelia si môžu zvoliť medzi frekvenciami 2.4GHz a 5.8GHz** a zabezpečiť tak čistý a ničím nerušený signál.

Hlavné a sekundárne ovládanie

Nová technológia bezdrôtového prenosu HD obrazu sprostredkuje informácie z hlavného ovládania sekundárnemu ovládaniu. Je možné pripojiť 2 ovládania, vzdialené až 100 m od seba bez zníženia kvality obrazu.

Režim Broadcast

Užívatelia dokážu realizovať priame vysielanie z Inspire 2 s prenosovým signálom 1080i50 a 720p60. Na bezdrôtový živý prenos do TV prijímača stačí jednoducho pripojiť diaľkové ovládanie Inspire 2 k satelitnej dodávke.

*Priestor bez prekážok a rušenia.

**Kvôli miestnym obmedzeniam nie je frekvencia 5.8GHz v niektorých oblastiach dostupná.

Vysokovýkonný let

Vylepšený systém pohonu je teraz ešte výkonnejší a dodáva letu nový rozmer. Inspire 2 lieta rýchlosťou až 94 km/h, klesá rýchlosťou 9 m/s a stúpa pri rýchlosti 6 m/s. Dokáže zrýchliť z 0 na 80 km/h v priebehu len 5 sekúnd a lieta pod max. uhlom 40°. Obe páčky ovládania sú citlivejšie a umožnia ti realizovať aj náročné manévre.

Vďaka lepšiemu výkonu Inspire 2 nie je ťažké lietať aj v extrémnych podmienkach, napr. vo výške 2500-5000 m n. m. (so špeciálnymi vrtuľami), a pri teplotách až -20°C vďaka samozahrievacej funkcii batérie.

Spoľahlivejší

Vyššia spoľahlivosť bola dosiahnutá pridaním kľúčových modulov ako sú jednotka IMU a barometer. Inteligentný systém letového riadenia monitoruje doplnkové systémy a spracováva presné údaje o lete.

Nový systém optických senzorov pomáha Inspire 2 zaznamenávať prekážky a vyhýbať sa im s minimálnym rizikom zrážky.

Duálne batérie zaručujú vždy bezpečný návrat domov. Pri vzniku problému v jednej batérii, má druhá dostatok energie na bezpečný spiatočný let. -----

Aby bola zaručená spoľahlivosť hnacieho systému v spolupráci s kľúčovými senzormi a dizajnom duálnych batérií, musel podstúpiť tisíce hodín testovania. Spoľahlivosť sa podstatne zlepšila.

Príslušenstvo zlepšujúce výkon.

Súbor príslušenstva od DJI zefektívňuje filmárom prácu a poskytuje im viac príležitostí na realizáciu ich kreativity.

 

Stanica DJI CINESSD

Sú na výber tri varianty - 120GB, 240GB alebo 480GB. S CINESSD 240GB alebo 480GB dokáže Inspire 2 nahrávať videá pri zápisovej rýchlosti až 4.2 Gb/s. Filmári získajú prístup k potrebnému objemu dát.

Aktivačný kľúč Inspire 2 k RAW a Apple ProRes

Aktivačný kľúč Inspire 2 k RAW a Apple ProRes umožní CineCore 2.0 nahrávať vo formátoch CinemaDNG a Apple ProRes. Kľúč sa dá zakúpiť ku každému formátu zvlášť a Zenmuse X5S bude vytvárať súbory vo formáte, ktoré užívateľ dokáže následne spracovávať.

*Maximálne video rozlíšenie závisí od kapacity DJI CINESSD. Viac informácií na stránke dodávateľa.

CrystalSky

5,5 palcový, 1000 cd/m² displej, 7,85 palcový 1000 cd/m² displej a 7,85 palcový 2000 cd/m² displej sú všetky navrhnuté DJI aby ponúkli najjasnejší a najčistejší obraz pri snímaní v exteriéri. Výkonný videový dekodér, ktorý obsahuje každý z týchto displejov vytvára plynulé video a zabudovaný senzor zlepšuje obraz v presvetlenom prostredí. Displej funguje bez ťažkostí v teplotnom rozmedzí prostredia od -20°C do 40°C a je možné k nemu pripojiť externú batériu.

DJI Focus

Vďaka DJI Focus je možné zaostrovať so Zenmuse X4S a X5S na diaľku.

Nabíjacia stanica

Nabíjacia stanica (800W) dokáže nabíjať až 8 Inspire 2 batérií súčasne. Doplnkový úložný priestor slúži na odkladanie štyroch kusov Intelligent Flight batérií a štandardnú nabíjačku. Nabíjacia stanica je vybavená aj dvoma USB vstupmi na nabíjanie.

Pripojenie k 4G-LTE sieti

Inspire 2 využíva 4G. Táto širokopásmová sieť umožňuje Inspire 2 realizovať prenos vysokokvalitného videa a slúži aj na ovládanie na veľkú vzdialenosť. Takisto znižuje omeškanie prenosu videa na 500 ms.

Filmovanie na zemi.

Úplne nový kamerový držiak je kompatibilný so Zenmuse X4S a Zenmuse X5S. Držiak umožňuje pohodlne nahrávať týmito typmi kamier aj na zemi.

GPS príslušenstvo pre diaľkové ovládanie

GPS príslušenstvo pre diaľkové ovládanie zvyšuje presnosť polohy diaľkového ovládania. Funkcia Dynamic Home point v Inspire 2 neustále aktualizuje polohu diaľkového ovládania, ktorú potom berie ako počiatočný bod - Domov. Preto sa v režime RTH dokáže vždy presne vrátiť.

 
Dron:
Hmotnosť: 3440 g
Dĺžka letu: 28 min
Max. dolet v EU: 3500 m
Max. rýchlosť: 94 km/h
Kamera:
Rozlíšenie: 5.2K 30  / 4K 60 
Max. kapacita SD karty: 128 GB / SSD CINESSD (120G) GB / SSD CINESSD (480G) GB
Voliteľný gimbal: Zenmuse X4S - 4K 60  / Zenmuse X5S - 5.2K 30 
Batéria:
Typ batérie: TB 50 
Kapacita batérie: 4280 mAh
Hmotnosť batérie: 515 g
Napätie batérie: 22.8 V
Ovládač:
Dosah Príijmača v EU: 3500 m
Kapacita batérie ovládača: 6000 mAh
Frekvencia ovládača: 2.4 GHz / 5.8 GHz

Súvisiace produkty

Inspire 2 - NABÍJACÍ HUB
109,00 €
Inspire 2 - KUFOR
279,00 €
Inspire 2 - Ovládač
629,00 €
Inspire 2 - TB50 Inteligentná Batéria
199,00 €

Podobné produkty

INSPIRE 1 - KUFOR S VNÚTORNOU VÝPLŇOU
219,00 €
prosím kontaktujte predajcu
Inspire 1 - Nabíjací hub
99,00 €49,00 €
prosím kontaktujte predajcu
Newsletter

Prihláste sa pre pravidelný odber noviniek a informácií.